Youtube spam aboneleri siliyor | Atari Kaseti | Güncel Oyun ve Oyuncu Platformu

Youtube spam aboneleri siliyor

ApRa

New member
Ara 14, 2018
10
2
3
#1
Youtube ekosisteminde ki spam aboneliklere karşı “kış temizliğini” duyurdu, Youtube hileli aboneliklerle kanallarına abone sağlayan bir çok kanalın abonesini silecek.

YouTube dün yayınladığı gönderide 13 – 14 Aralık tarihlerinde kanallarda spam olarak nitelendirilen abonelikleri otomatik olarak sileceğini duyurdu. Bu durumdan etkilenenlerin aboneliklerinde önemli bir düşüş olacağını belirten platform ayrıca bu temizlikten etkilenenlerin buna dair bir uyarıyı panellerinde göreceği de belirtildi.

Youtube konu ile ilgili açıklaması
YouTube kanalınızdaki abonelerin ve işlemlerin geçerliliği sık sık doğrulanır. Bu işlemi, site metriklerimizin spam, kötüye kullanım ve kapalı hesaplardan uzak tutulduğundan ve YouTube’un herkes tarafından adil bir şekilde kullanıldığından emin olmak için yapıyoruz. Abone sayılarının anlamını yitirmemesi çok önemlidir. Bunun nedeni, abone sayınız arttıkça organik olarak sizi izlemeye ve desteklemeye devam edecek gerçek hayranların yer aldığı bir topluluk yaratmanızdır.

Kapalı hesaplar ve spam olduğu belirlenen aboneler toplam abone sayınıza eklenmez ve
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
gösterilmez. Yapay işlemler olduklarından bunları kaldırmak izlenme sayısını veya süresini etkilemez.

Yapay yollarla abone kazanma
Kanalınızı büyütmenin yolunun yapay veya planlanmış eylemlerden değil, izleyicileri abone olmaya teşvik edecek kaliteli içerikler oluşturmaktan geçtiğine inanıyoruz.

Başka bir içerik üreticinin kanalına, onun da sizin kanalınıza abone olması karşılığında abone olmayı teklif etmeye, diğer bir deyişle “aboneliğe karşı aboneliğe” izin verilmez. Bu tip karşılıklı eylemleri teklif eden içerik oluşturucular abone sayısında düşüş görebilir, Kullanım Şartları ihtarı alabilir veya kanallarının feshedilmesiyle bile karşılaşabilir.

Ayrıca, YouTube abone sayısını otomatik araçlar veya bir sanal mağaza aracılığıyla yükseltme girişiminde bulunan hizmetler,
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
aşağıdaki gibi maddelerini ihlal eder:

  • Ödeme yaparak üçüncü taraf web sitelerinden abone edinme
  • Sizi birden çok kanala abone yaptıktan sonra kanalınıza abone olan üçüncü taraf web sitelerinden “aboneliğe karşı abonelik” alışverişleri ve hizmetleri
Kapalı hesapları ve spam içerikli aboneleri kaldırma
Kapalı hesaplar ve spam içerikli aboneler nedir?
  • Kapalı hesaplar: Bunlar kullanıcı tarafından veya
    Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
    nedeniyle YouTube tarafından kapatılan hesaplardır.
  • Spam içerikli aboneler: Yapay yollarla (ör. üçüncü taraf bir hizmetten abone satın alma) edinilen abonelerdir.
 

Anesteman

Admin
Admin
Kas 27, 2018
43
6
8
Samsun
#3
bot abone temziliği yapıyor. Onaylı Youtube eklentisi VidIQ da twitter hesabında bunu duyurmuş. Bende bugün -50 yazdı ama büyük kanallarda bakıyorum hiç öyle toplu bir temizlik olmamış. 1-2-3 milyon aboneye sahip kanallarda kanal sahibi yapmamış olsa bile en az %3 ile %5 bot abone olması lazım. Bot abone dışında uzun süredir aktif olmayan hesaplar da kapatılmış. Sizde durum ne?