Google Rich Snippets WordPress Eklentileri | Atari Kaseti | Güncel Oyun ve Oyuncu Platformu

Google Rich Snippets WordPress Eklentileri

Parodo

New member
Ara 8, 2018
21
1
1
Kayseri
#1
Rich Snippets kullanımı sitenizin trafiğini artırmanız için önemli bir etkendir. Yazı ve sayfalarınızda doğru kullanıldığı taktirde sıralamanızı ve buna bağlı olarak sitenizin Google sıralamasını olumlu yönde geliştirebilirsiniz.
Site içeriğinize bağlı olarak bir çok farklı rich snippets kodu kullanabilirsiniz. Ürün, inceleme, yazı puanlaması ve öne çıkan bilgiler gibi bir çok farklı içerik gösterimini yapabilirsiniz.
Şimdi sırası ile Google Rich Snippets yakından tanıyıp sonrasında WordPress sitenizde kullanabileceğiniz eklentilere yakından bakacağız.
Google Rich Snippets
Google Rich Snippets, yazı ve sayfaların içeriğini daha belirgin olarak kullanabilmeniz için ek açıklamalar oluşturmanıza olanak sağlar. Yazmış olduğunuz yazının özet bir bölümünü oluşturabilir ve Google kabul ettiği takdirde arama sonuçlarının en üstünde size yer sağlayabilir.
Google üzerinde WordPress nedir? Sorusunu sorduğunuzda size Rich Snippets açıklamaları üzerinden bilgi akışı gösterecektir.
Bu akıllı kart üzerinde WordPress ile ilgili temel bilgiler ve ayrıca kullanıcıların diğer yaptığı alakalı aramaları göstermektedir.
wordpress-nedir-sorusu.jpg

Böylece bir arama motorundan beklenen veri arama ve ayrıştırma işlemini daha anlaşılır ve kolay bulunabilir bir şekilde size sunmaktadır.
Siteniz içerisinde rich snippets kullansanız dahi Google uygun görmediği durumlarda yapılandırmış olduğunuz veriyi arama sonuçlarına dahil etmemektedir. Bu yüzden Google politikalarına uygun şekilde veri içeriği hazırladığınızdan emin olmanızda fayda var.
WordPress Rich Snippets Eklentileri
Listemizde yer alan eklentiler farklı türde veri içeriği hazırlamanıza olanak sağlamaktadır. Eklenti seçiminizi yaparken temel özelliklerini ve sunduğu veri çeşitliliğini karşılaştırarak seçim yapmanızı öneririz.
kk Star Ratings
kk Star Ratings, eklenti sayesinde kullanıcıların verdiği oylar Google aramalarında gösterilmektedir. Eklentinin ayar ekranı üzerinde farklı konumlandırma ve gösterim şekilleri tanımlanabilmektedir. Sitenize çok fazla yük bindirmeden sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.
Eklenti ayrıca widget üzerinde en çok oy alan yazı ve sayfaları listeleme özelliğine sahip. Yıldızlı arama sonuçları için bir eklenti arıyorsanız denemenizi tavsiye ederiz.
kk-star-ratings-wordpress-eklentisi.jpg


All In One Schema Rich Snippets
Eklenti size Google Rich Snippets kullanımı için gerekli tüm alanları tek eklenti üzerinde kullanmanıza olanak sağlıyor. All In One Schema Rich Snippets eklentisi ile inceleme, etkinlik, kişi bilgisi, ürün bilgisi ve içerik gibi bir çok veriyi oluşturmanıza olanak sağlıyor.
Eklentiyi kurup etkinleştirme işleminden sonra yazı ve sayfalarınız içeresine gelecek olan özel menüsü üzerinden bilgi girişi yapabilirsiniz.
all-in-one-schema-rich-snippets.jpg


WP Product Review Lite
WP Product Review Lite, zengin snippet desteğine sahip kapsamlı bir ürün inceleme eklentisi. WordPress siteniz üzerinden ürün satışı yapıyorsanız yada satış ortaklığı programlarına referans oluyorsanız, bu eklentiye bir şans vermelisiniz.
Eklentinin lite sürümü başlangıç aşamasında tüm isteklerinize cevap verecektir. Pro versiyonu seçmeden önce lite sürümü ile deneyim kazanmanızı öneririz.
WP-Product-Review-Lite.png

Google SEO Pressor for Rich Snippets

Google SEO Pressor for Rich Snippets, kapsamlı olarak bilgi girişi yapabileceğiniz bir WordPress eklentisi. Google arama robotları içeriğinizi anlamada zorluk çekiyor ise bu eklenti sitenizi arama botları için daha anlaşılır hale getirebilir.
Eklenti hemen hemen tüm veri şablonlarını destekliyor. Doğru ve anlaşılır içerikler ile sitenizin trafiğini arttırmanıza olanak sağlayacaktır.

Rich Contact Widget

Rich Contact Widget eklentisi sayesinde işletmenizin bölgesel aramalarda öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Firma telefon ve adres bilgisini Google Maps üzerinde ki yerini gösterimini sorunsuzca yapabilmektedir.
Son dönemlerde önemi artan Local SEO yani Yerel SEO işletmenizi öne çıkarmanız açısından kritik bir yere sahiptir. İşletmenizi daha kolay bulunabilir hale getirmek için denemenizi öneririz.
Google Rich Snippets Bilinmesi Gerekenler
Sitenizde Rich Snippets kullanmanız SEO açısından büyük önem taşıdığını tekrar söylemekte fayda görüyoruz. Eklenti seçiminin ardından içeriğinizi oluşturmanıza rağmen ilgili bilgi alanları arama sonuçlarında görünmeye bilir.
Arama sonuçlarında hazırladığınız veriler görünmüyor ise mutlaka
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
adresine giderek sitenizi test edin ve hata olup olmadığını kontrol edin. Sayfanızda yapısal bir hata yok ise Google uygun gördüğü taktirde içeriğinizi arama sorguları ile eşleştirecektir.

Sormak ve eklemek istediğiniz tüm düşüncelerinizi bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.