Epic Games Store Açıldı, Her Ay İki Ücretsiz Oyun Verecek | Atari Kaseti | Güncel Oyun ve Oyuncu Platformu

Epic Games Store Açıldı, Her Ay İki Ücretsiz Oyun Verecek

Anesteman

Admin
Admin
Kas 27, 2018
43
6
8
Samsun
#1
870cd021-e698-4fa1-96c5-e5ef621e67c5.png
Epic Games'in dijital oyun mağazası "Epic Games Store" dün The Game Awards 2018 etkinliği ile birlikte açıldı ve Epic Games mağazanın reklamını yapmak için oyunculara ücretsiz oyunlar vermeyi planlıyor.

Mağaza üzerinde belirtilene göre, "Epic Games mağazası olarak işbirliği yaptığımız geliştiricilerle anlaşarak sizlere iki haftada bir 1 adet oyun hediye etmeye karar verdik."

İlk iki oyun belli oldu. Subnautica 14 - 27 Aralık tarihlerinde; Super Meat Boy ise 28 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilecek.

Epic Games Store sektöre hızlı bir giriş yaptı. İlk olarak geliştiriciler ve Epic Games arasındaki gelir dağılımının %88'ye %12 olması oldukça dikkat çekti. Ardından Aurora44'ün aksiyon rol yapma oyunu Ashen ve Supergiant Games'in hack-and-slash dungeon crawler oyunu Hades'in PC'de Epic Games Store üzerinden satışa sunulması ve PlayStation'a özel olan Journey'nin de PC'de sadece Epic Games Store'a gelecek olması ile ciddi olduklarını gösterdiler.

Yine de mağaza üzerinde şu anda çok az oyun mevcut: Ashen, Hades, Hello Neighbor: Hide and Seek ve Epic oyunları Fortnite, Shadow Complex, Unreal Tournament.

Çok yakında aşağıdaki oyunlar da eklenecek:

Darksiders 3
Genesis Alpha
Journey
Maneater
Outer Wilds
Rebel Galaxy Outlaw
Satisfactory
The Pathless
World War Z


Epic Games 2019 yılında çok daha fazla oyun eklemeyi ve Android ve diğer açık platformlara getirerek mağazayı genişletmeyi planlıyor.

Epic Games Store'u
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
ziyaret edebilirsiniz.
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 

Anesteman

Admin
Admin
Kas 27, 2018
43
6
8
Samsun
#2
Aralık ayı boyunca her iki haftada bir oyunu ücretsiz vereceğini açıklayan Epic Games, ilk olarak bu hafta Steam'de 109 TL'ye satılan Conan Exiles ve 78 TL'ye satılan Bus Simulator 18 oyunlarını ücretsiz olarak alınabilir hale getirdi.
14 Aralık 2018 tarihinde Subnautica, 29 Aralık 2018 tarihinde ise Super Meat Boy oyunlarını ücretsiz olarak oyunculara sunacak olan Epic Games'in bu sektöre adımı, rekabeti artırarak biz kullanıcılara yarayacak gibi görünüyor.
 

ApRa

New member
Ara 14, 2018
10
2
3
#4
teşekkürler, steama rakip gelmesi tekeli kıracak ve fiyatları kullanıcı lehine çevirecektir