Android Studio'da emulator açılmıyor? | Atari Kaseti | Güncel Oyun ve Oyuncu Platformu

Android Studio'da emulator açılmıyor?

Apireks

New member
Ara 26, 2018
6
3
3
Manchester
www.atarikaseti.com
İntel işlemciye sahibim buna rağmen Android studioda emülatörü açlıştıramadım?
Hata kodu:
16:24 Emulator: emulator: ERROR: x86 emulation currently requires hardware acceleration!

16:24 Emulator: Process finished with exit code 1
sanırım hata eksik sdk dan dolayı ama sdk ları yüklediğiniz arayüzü zaten açamıyorum yukarıda belirttiğim şekilde oluyor. Bu arayüz ve emülatör sorununu çözemiyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ...

Anesteman

Admin
Admin
Kas 27, 2018
43
6
8
Samsun
Eğer işlemci intel ise öncelikle bilgisayarı baştan başlatıp windows açılırken delete, f12 ya da gösterilen tuş neyse bios ekranına giriş yapman gerekiyor. Bios ekranında sanallaştırmayla alakalı bir ayar olması lazım. vtx, svm, virtualization gibi isimlerle geçebilir. Onu aktif hale getirdikten sonra kaydedip çıkıp tekrar denersin.
Eğer olmazsa şuradan intel haxm'ı yükleyebilir misin:
Linkleri görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar dilerim...

Apireks

New member
Ara 26, 2018
6
3
3
Manchester
www.atarikaseti.com
öncelikle intel işlemci kullanıyorum bios ayarlarına girdim ve virtualization seçeneğinin aktif olduğunu gördüm sdk dosyalarında haxm ı yükledim diye hatırlıyorum sizin paylaştığınız linkteki haxm ı indirdikten sonra sdk dosylarına mı atmalıyım ve programı başlattığımda son oluşturduğum proje yerine sizin ekranınızdaki arayüzün gelmesi için ne yapmalıyım hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler

Anesteman

Admin
Admin
Kas 27, 2018
43
6
8
Samsun
öncelikle intel işlemci kullanıyorum bios ayarlarına girdim ve virtualization seçeneğinin aktif olduğunu gördüm sdk dosyalarında haxm ı yükledim diye hatırlıyorum sizin paylaştığınız linkteki haxm ı indirdikten sonra sdk dosylarına mı atmalıyım ve programı başlattığımda son oluşturduğum proje yerine sizin ekranınızdaki arayüzün gelmesi için ne yapmalıyım hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler
haxm'ı oradan yükleyince otomatik yüklemesi gerek zaten, son proje açılmaması için de menüden File -> Settings -> Appearance & Behaviour -> System Settings seçeneklerini izleyip reopen last project gibi bir seçenek olmalı onun işaretini kaldırman gerek.

İyi forumlar.;)

Apireks

New member
Ara 26, 2018
6
3
3
Manchester
www.atarikaseti.com
Emülatörü çalıştırdım teşekkürler, aşağıya fotoğrafları bırakıyorum.
bu ekrandan sonra hatayı veriyordu.
Biostan sanallaştırmayı etkinleştirdim;
Bu yükleme ekrenı
Bu da emulatorün çalışırken ki hali çok teşekkür ederim.

İyi forumlar :geek::geek::geek: